• 17.06.2010  Objasnění skutečností chovu kočky z našeho chovu

   

 • Po tom, co mne majitelka chov. stanice BONACCIA*CZ (nebudu jmenovat-ochrana osobních údajů) napadá na svých www zveřejněním smlouvy, která není úplná - chybí jedna věta, stěžuje si na mou CHS na PK a obtěžuje chovatele telefonáty,  jsem se rozhodla napsat těchto pár řádků.

  Jedná se o nedodržení podmínek kupní smlouvy u kočky Hammy Gen Crazy blue, CZ.
  Kočka byla prodána do chovu „MLADÉMU CHOVATELI“, po rozhovoru a návštěvě se chtěl věnovat chovu britských koček s kresbou. Jen z tohoto důvodu byla kočička prodaná do chovu s podmínkou, že v barvě colourpoint – přetisk rodokmenu. Na konec byli pointi prodáni do chovu. Maminka mladého chovatele mně napadla, že ji moje smlouva nezajímá a od syna kočku koupila.
  I dle názoru PCH ( již před 5 lety), není tato barva vhodná na chov pointu. Koťátka nemají moc dobrou barvu oka a špatný kontrast barvy. Jsou to i moje zkušenosti, kdy jsem se z těchto barev chtěla získat barvu point pro další chov (v té době BRI v této barvě nebyla v ČR). Proto jsem se také rozhodla absolvovat velmi dlouhou cestu hledání vhodného importu v barvě colourpoint bez příměsí plných barev s oranžovýma očima.

  Majitelka ch.s. BONACCIA*CZ koupila kotě po této kočce v barvě point. Začala mně kontaktovat na výstavách a přešlo to až do hodinových rozhovoru ještě do nedávna. (mám výpisu operátora, mohu doložit). O celé problematice chovu kočky Hammy věděla od doby, kdy má její dceru. Je druhý majitel kočky Hammy, kterou koupila od původního chovatele. A situace se opakuje opět : kotě do chovu barvě point……
  Hammy je také velmi přetypovaná, vypadá spíše jako exotická kočka. Také z tohoto důvodu se krytí opakovalo pouze jednou. Více se toto spojení vzhledem ke špatné barvě oka i kresby a exotickému výrazu neopakovalo…a jiné kotě v chovu nebylo použito.
  Jen se bojím toho, kde tato kočka skončí, až se paní znelíbí…

  Vím, že prodej této kočky pro chov byla moje největší chyba, kterou jsem udělala. A druhá, že jsem této chovatelce věřila. To mně mrzí asi nejvíce.

  Po tom, co mně napadá na svých www a uveřejnila smlouvu, která není úplná, chybí jedna věta.
  Mám originál –mohu doložit.
  Myslím, že chovatelka, která sama porušuje chovatelský řád, když odchovávala koťata bez PP i když to není povoleno.!!! nemá právo šířit nesmyslné pomluvy a házet špínu na ostatní chovatele, kteří chov berou poctivě a vážně. Chovatelka se sama zmínila, že ji někdo udal a byla hodně na tuto chovatelku naštvaná.

  Z celé této věci pro mě vyplývá jedno, vím že prodej kotěte do chovu si 100x rozmyslím jestli dát nebo ne. Myslím, že někomu jako atraktivní mazlík bude dělat větší radost.
  Kočky v barvě silver point jsem dovezla jako první a za 9 let jsem odchovala mnoho krásných jedinců, kteří vyhrávají výstavy v zahraničí. Mám doma převážně své odchovy. Jsem moc ráda, když mám koťata lepší než rodiče a ne naopak. Ale smlouvy porušuji jen v ČR. V zahraničí se mi to nikdy nestalo.
  Pokud máte otázky nebo chcete navštívit naši CHS a podívat se na naše kočky, ráda Vás uvítám.
  Každý kdo toto čtete si určitě uděláte svůj názor, děkuji za pozornost a čas.
   

  Jana Hromádkova CHS CRAZY BLUE *CZ